Dimovski i LSM-së për Jakim Nedellkovin dhe SASHK: Le të jenë seriozë, greva nuk është aventurë

-

Greva nuk është aventurë, thotë kreu i LSM-së, Darko Dimovski në “Utrinski Brifing” lidhur me refuzimin e ofertave që Qeveria që ia ka propozuar SASHK-ut.

“Ne do të negociojmë me Qeverinë me fakte në tavolinë. Jakim Nedellkov premton 18,4 përqind dhe pas fjalimit të Qeverisë çdo deklaratë e tij është se presim ofertë të mirë nga qeveria. Shokë, çfarë jemi duke bërë? Negocioj sipas ligjit ose i shtyjmë njerëzit në grevë me 18.4 përqind dhe presim ofertë nga qeveria. Pra, cka është kjo, kuizi i Lila Filipovskës?! Bankieri është Qeveria, Jakim Nedelkov është mysafir tek Lila dhe thotë oferta vlen apo nuk vlen. Le të jenë seriozë. Greva nuk është aventurë” – thotë Dimovski.

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...