Ky është parashikimi i motit për sot

-

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje lokale të shiut.

Do të fryj erë e dobët deri në mesatare, posaçërisht nga drejtimi juglindor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prek -1 deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 14 deri në 20 gradë

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme, më të theksuara në pjesët perëndimore të vendit.

Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi juglindor.

Temperatura minimale do të ulet në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 15 gradë Celsiusë.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...