Pas 17 orëve operacion, realizohen tri skolioza! Hasani: Limitet vendosen për t’u thyer

-

Në Klinikën Universitare të Traumatologjisë në Shkup, pas 17 orëve në sallë të operacionit Dr. Ilir Hasani -kirurg traumatolog bashkë me kolegët e tij realizoi tre skolioza (lakim i shtyllës kurrizore), përcjell TV21. Hasani për këtë ka faënderuar kolegun e tij nga Turiqa, Prov.Dr. Ufuk Aydinli.

“Limitet vendosen për tu thyer. 3 skolioza të realizuara gjatë 17 orëve në sallë të operacionit. Faleminderit Prof. Dr. Ufuk Aydınlı”, ka shkruar Hsani.

Lajmet e fundit

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...
- Advertisement -

Karlos Sainz: Po mësoj t’i besoj më shumë makinës

Ferrari driver Carlos Sainz of Spain celebrates after winning the British Formula One Grand Prix as Mercedes driver...

Biden dhe Zelensky takohen në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti amerikan, Joe Biden sapo ka mirëpritur presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky në Shtëpinë e Bardhë në Uashington DC, me...