Noizy do të luajë në një serial gjerman përkrah Blerim Destanit


Reperi i njohur nga Shqipëria, Noizy, prej vitesh ka korrë suksese të mëdha në muzikë duke u bërë një nga emrat më të pëlqyer në showbizin shqiptar.

Krahas karrierës së bujshme që ka ndërtuar si artist, Rigels Rajku (emri i plotë) duket se po kalon në një tjetër fushë.

Siç ka bërë të ditur në rrjete sociale, krijuesi i hitit “Jena mbretër” do të jetë pjesë e një seriali.

Ai do të luajë përkrah aktorëve të njohur shqiptarë, Blerim Destani dhe Xhevdet Jashari.

I njëjtë mes tjerash ka shpërndarë edhe disa fotografi nga xhirimet e këtij projekti.

“Dita e xhirimeve, seriali Der Trakt”, ka shkruar ai duke etiketuar Berlinin, pasi duket se aty po kryhen xhirimet.

Noizy (Foto: Instagram)

Deri më tani nuk ka ende detaje se për çfarë seriali bëhet fjalë dhe se cili është roli i Noizyt aty.

Ylli i hip hopit ka marrë pjesë edhe në filmin me titullin “Man from Beirut” ose “Blind” të 2019. Në këtë film, 35-vjeçari ishte në një rol dytësor dhe në pjesën më të madhe të skenave u shfaq krah aktorit gjerman, Frederick Lau. /Telegrafi/

Noizy (Foto: Instagram)