Uajt: Do të ketë revansh, pasi që të mund Fjurin

-


Boksieri britanik Dillian Uajt ka provokuar bashkëkombasin e tij, Tajson Fjuri, dy ditë para sfidës që ata do të zhvillojnë në stadiumin “Uembli” të Londrës. Uajt tha se Fjuri do të rikthehet të duelojë me të, pasi ta mposhtë kampionin e botës në përballjen e 23 prillit. Kjo sfidë është e vlefshme për titullin kampion bote në peshën e rëndë, kategoria WBC.

British boxer Tyson Fury attends an open workout for the media and fans at Wembley’s Boxpark in London, Tuesday, April 19, 2022. Fury will defend his WBC heavyweight title against Dillian Whyte at Wembley Stadium Saturday. (AP Photo/Ian Walton)

Uajt që numëron 28 fitore e 2 humbje, është i bindur se do ta fitojë këtë sfidë ndaj Fjurit dhe do ta detyrojë atë të rikthehet në ring. Në anën tjetër Fjuri tha se do të tërhiqet pas kësaj sfide, i pamposhtur me 31 fitore dhe 1 barazim në karrierë.

“Unë ju garantoj se do të ketë revansh pas kësaj sfide. Do ta mposht Fjurin dhe do ta detyroj të rikthehet në ring për revanshin. Tajsoni është boksier shumë i mirë, bashkë jemi stërvitur disa herë, por nuk është ai kampion që thoni të gjithë ju”, u shpreh Dilian Uajt.

 

“Unë e respektoj Fjurin për atë që ka bërë dhe arritur në karrierën e tij. Ata kanë shitur 94 mijë bileta për duelin tonë, por unë nuk jam një rival i zakonshëm. Jam i mandatuar për të sfiduar Fjuri dhe për ta mundur. Nuk jam kampion bote, por do të bëhem pas kësaj sfide”, tha Uajt.

 

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...