Askush nuk dëshiron të drejtojë Lejkersat për shkak të LeBron Xhejmsit

-


Los Anxhelos Lejkers ka një ekip me shumë yje dhe ishte një nga favoritët për të fituar titullin e kampionit në NBA, por ish-kampioni nuk arriti të kualifikohej në play-off.

Të gjithë në skuadër do të kenë kohë të mjaftueshme për të pushuar, ndërkohë që drejtuesit e LA Lejkers, po përpiqen të gjejnë një trajner të ri, pasi kanë shkarkuar Frank Vogel, për rezultate të dobëta. Mirëpo sërish kanë një problem të ri.

“Los Angeles Times” raporton se askush nuk dëshiron të vijë te skuadra e Lejkersave për të trajnuar klubin, sepse ka shumë probleme në klub, me LeBron Xhejms që përmendet si problem më i madh.

Xhejms ishte një njeri që këmbënguli të angazhohet Rasell Uestbruk, Karmelo Entoni dhe shumë të tjerë, dhe kjo përfundoi me eliminim nga garat e pley off-it.

Lista e kandidatëve të mundshëm të trajnerëve përfshijnë Nik Nurs, Keen Snajder, Teri Stots, Skot Bruks, Mark Xhekson dhe madje edhe Dok Rivers.

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...