Erik Ten Hag, trajner i ri i Mançester Junajtedit

-


Faqja zyrtare e Mançester Junajtedit ka njoftuar për marrëveshjen me trajnerin holandez, Erik Ten Hag, i cili ka firmosur marrëveshjen e vlefshme deri në vitin 2025, me mundësi të vazhdimit edhe për një vit.

Ai do të marrë drejtimin e skuadrës pas fundit të këtij sezoni. Trajneri holandez ka arritur marrëveshjen me Junajtedin tash e disa ditë, por pritej vetëm marrëveshja me Ajaksin, për klauzolën liruese.

Sipas ‘The Atletik’, skuadra holandeze nuk ka aktivizuar fare klauzolën liruese të trajnerit Ten Hag. Andaj trajneri holandez Ten Hag do ta marrë drejtimin e skuadrës së Mançester Junajtedit pas përfundit të sezonit.

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...