Lejkers dhe Xhejms, me fanella më të shitura

-


Pavarësisht se skuadra e Los Anxhelos Lejkersit nuk arriti të sigurojë një vend në “play off”-in e këtij sezoni në NBA, ekipi kalifornian mbetet numri 1, për sa i përket tifozerisë dhe marketingut.

Skuadra që ende nuk ka një trajner për sezonin e ri, mbetet me numrin më të madh të fanellave të shitura. Ky rezultat ka ardhur nga numri i fanellave të shitura në “NBA Store”, dyqani zyrtar i shitjeve në NBA. Në vendin e dytë renditet skuadra e Filadelfisë, para Golden Stejtit.

Edhe për sa i përket lojtarëve që kanë më shumë fanella të shitura, sërish në vendin e parë është një basketbollist i Los Anxhelos Lejkers. Bëhet fjalë për LeBron Xhejmsin, i cili u ndal në vendin e pare, duke lënë pas Xhejms Hardenin, Stefon Kerrin, Kevin Duranti dhe Xhejson Tatumin.

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...