Skandaloze/ Vetëm për militantët partiak Bilall Kasami nënshkruan kontratë 18.290.000,00 denarë me Agjencinë private për punësim Xhob2011

-

Komuna e Tetovës ka nënshkruar Kontratë në vlerë prej 18.290.000,00 denarë me Agjencionin privat për punësim Xhob2011 e kjo është një praktikë e njohur për ikje nga përgjegjësia dhe transparenca.

Angazhimi i agjencisë private për punësim vjen si pasojë e asaj që kreu i komunës të ikë nga përgjegjësia e publikimit të të dhënave të militanëtve partiak të cilët i ka angazhuar me kontratë mbi vepër.

I pyetur se pas kësaj a do të vazhdojnë të publikohen emrat e të punësuarve me kontrata në vepër në Komunën e Tetovës, Kasami tani ndryshoi qasje, duke thënë se do të publikohen vetëm nëse ka bazë ligjore.

“Nëse duam që të jemi deri në fund trasparent atëherë duhet të shohim bazën ligjore që lista e të gjithë të punësuarve me vendime të përhershme dhe të përkohshme të publikohet”, tha Kasami.

Komuna e Tetovës do të harxhojë edhe 18.290.000,00 denarë për punësime të përkohshme të cilat ende nuk e dimë se a do të jenë transparente dhe a do të dijë opinioni nëse janë ekspertë apo të punësuar partiak.

Në vazhdim ju sjellim kontratën e nënshkruar:

file:///C:/Users/UserB/Downloads/%D0%94%D0%9E%D0%93%D0%9E%D0%92%D0%9E%D0%A0%20%D0%97%D0%90%20%D0%A1%D0%9E%D0%A0%D0%90%D0%91%D0%9E%D0%A2%D0%9A%D0%90%20%D0%9F%D0%9E%D0%A2%D0%9F%D0%98%D0%A8%D0%90%D0%9D.pdf

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...