VIDEO / Arijan Ademi më i shpejtë së arbitri kryesor

-


Arijan Ademi ishte autor i golit, me të cilin skuadra e Dinamo Zagrebit regjistroi fitore në transfertë ndaj skuadrës së Goricës me 1-0. Reprezentuesi i Maqedonisë shënoi golin e vetëm në minutën e 86-të, ndërsa më parë ndodhi një ngjarje e jashtëzakonshme në futboll.

Arbitri kryesor, Zdenko Lovriq, ishte gati që të ndalojë aksionin e skuadrës së Dinamo Zagrebit, për shkak të ndërhyrjes së palejuar, mirëpo humbi bylbylin në fushë dhe nuk reagoi me kohë, ndërsa në vazhdim të aksionit Ademi realizoi golin e fitores.

YouTube video

Skuadra kroate, pas kësaj fitore dhe dështimit të Osijekut e Hajdukut, zgjëroi epërsinë në 5 pikë ndaj Osiekut dhe 6 pikë ndaj Hajdukut, në katër javë deri në fund të sezonit. Brenda katër javëve të fundit, Dinamo Zagrebi, në terrenin vendas, do të takohet me të dy kundërhstarët për titullin kampion.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...