Burimet thonë se Will Smith nuk i ka kërkuar ende falje personalisht Chris Rockut për goditjen me shuplakë në “Oscars 2022”


Ndërsa Will Smith është në një “turne shpirtërore” të supozuar në Indi për të medituar, ai ende nuk ka kërkuar falje personalisht ose nuk ka kontaktuar me Chris Rock pas shuplakës së tij famëkeqe në “Oscars”.

Shumë burime të Hollywoodit kanë khyer sytë ndërsa Smith këmbëngul se udhëtimi i tij është pjesë e zotimit të tij për të bërë “punën për të siguruar që unë kurrë të mos lejoj më dhunën të kapërcejë arsyen”.

“Udhëtimi shpirtëror” i Will-it në Indi për joga dhe meditim duket cinik dhe qesharak, duke pasur parasysh se ai nuk i ka kërkuar falje personalisht personit të vetëm që sulmoi para miliona njerëzve. Asnjë sasi Namaste nuk do ta kompensojë këtë”, tha një burim.

Foto: Getty Images

Burimet thanë për People të hënën se Smith ishte “në një udhëtim shpirtëror”, një muaj pasi ai goditi në mënyrë tronditëse Rock në skenën e “Oscars 2022”.

Revista tha se Smith udhëtoi në Indi për “qëllime shpirtërore, për të praktikuar joga dhe meditim”.

Foto: Getty Images

Aktori u pa për herë të parë që nga çmimet e Akademisë, kur mbërriti në një aeroport privat në Mumbai të Indisë të shtunën (23 prill), ku pozoi për foto me fansat.

Will – i cili fitoi aktorin më të mirë për “King Richard” në “Oscars” muajin e kaluar pas sulmit të tij ndaj Rock – ka dhënë dorëheqjen nga Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit , e cila organizon ceremoninë e ndajres së çmimeve.

Akademia e ndaloi aktorin të marrë pjesë në aktivitetet e saj për 10 vjet.

Foto: Getty Images

“Lista e atyre që kam lënduar është e gjatë dhe përfshin Chris, familjen e tij, shumë nga miqtë dhe të dashurit e mi të dashur. Ndryshimi kërkon kohë dhe unë jam i përkushtuar të bëj punën për të siguruar që kurrë më të mos lejoj që dhuna të kapërcejë arsyen”, u shpreh aktori atë kohë.

Ndërkohë, gruaja e tij Jada Pinkett është gjithashtu duke përkrahur të njëjtin shaka për rritjen personale, duke thënë javën e kaluar, “Familja Smith është fokusuar në shërimin e thellë. Disa nga zbulimet rreth shërimit tonë do të ndahen në tavolinë kur të vijë koha” – duke e lidhur me ndihmë në të njëjtën kohë emisionin e saj në Facebook “Red Table Talk”. /Telegrafi/