RMV, në mesnatë shtrenjtohet benzina dhe dizeli

-

Komisioni Rregullator i Energjetikës (KRRE) ka miratuar vendim me të cilën do të rritet çmimi i shitjes me pakicë të derivateve të naftës.

Çmimet me pakicë të benzinave eurosuper BS95 dhe 98 do të rrite për 2.50 denarë për litër, ndërkaq çmimi i dizelit do të rritet për 1 denarë për litër. Rritje prej 1.50 denarë për litër do të ketë edhe çmimi i vajit ekstra të lehtë, ndërkaq mazuti do të rritet për 1.226 denarë për kilogram.

Sipas vendimit, derivatet prej mesnatës do të kushtojnë:

  • Bezina eurosuper bs 95 – 84 denarë për litër
  • Bezina eurosuper bs98 – 86 denarë për litër
  • Dizeli – 85.50 denarë për litër
  • Vaji ekstra i lehtë – 84 denarë për litër
  • Mazuti – 52.825 denarë për kilogram

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...