Bajerni menjëherë ka gjetur zëvëndësimin për Levandovskin

-


Barcelona është kandidatja kryesore për të siguruar shërbimet e sulmuesit polak, Robert Levandovskit,  për sezonin e ardhshëm dhe kampionët e Gjermanisë do të duhet të gjejnë një numër 9 të ri për të zënë vendin e tij. Lojtari i zgjedhur nga Bajerni, siç ka bërë të ditur e përditshmja spanjolle “AS”, duket se është sulmuesi i Ajaks-it, Sebastian Haller.

27-vjeçari ka shënuar 33 gola për Ajaks-in deri tani në këtë sezon dhe duket se është kontaktuar nga drejtuesit e klubit bavarez në ditët e kaluara. Qëndrimi zyrtar i Bajern Munihut është se duan ta mbajnë Levandovski-n, por nuk kanë bërë akoma asnjë lëvizje për të rinovuar kontratën e polakut që skadon në vitin 2023. Kjo situatë duket se e ka bezdisur Leva-n.

Haller nuk është i vetmi lojtar i Ajaks-it, i cili është vënë në shënjestër nga gjigantët e Gjermanisë. Edhe mesfushori Rajan Gravenberh dhe mbrojtësi i krahut Nousair Mazraoui mund të transferohen te bavarezët gjatë kësaj vere.

Lajmet e fundit

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...
- Advertisement -

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...