Goli i de Bryjnes, më i shpejti te Siti në Champions

-


Mançester Siti në një ndeshje fantastike në të cilën kishim mundësi që të shohim shtatë gola dhe shumë raste nga të dyja palët, mundi Real Madridin me rezultat 4:3. Pas vetëm dhjetë minutash lojë, “qytetarët” kishin epërsi 2-0, dhe golin e parë e shënoi Kevin De Bryjne pas vetëm 93 sekondash lojë.

De Bryjne goditi kokën pas një asistimi mjeshtëror nga Rijad Mahrezi. Ky gol i De Brujnes është më i shpejti që skuadra e Man. Sitit e ka shënuar në Ligën e Kampionëve.

YouTube video

Deri dje rekordi për Man. Sitin ishte në pronë të Xhon Stounsit, i cili në vitin 2017 kundër Fejnoordit shënoi gol pas 95 sekondash, ndërsa në atë ndeshje Siti shënoi fitore me rezultat 4:0.

Lajmet e fundit

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...
- Advertisement -

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...

Karlos Sainz: Po mësoj t’i besoj më shumë makinës

Ferrari driver Carlos Sainz of Spain celebrates after winning the British Formula One Grand Prix as Mercedes driver...