Man. Siti dy herë me avantazh 2 golësh, Reali dy herë u kthye në lojë

-


Man. Siti ka shënuar fitore në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve ndaj Real Madridit. “Qytetarët” triumfuan me shumë vështirësi, me rezultat 4-3, ndaj “Los Blancos” në “Etihad”. Vendasit e filluan shumë mirë ndeshjen, kur shënuan dy herë për 11 minuta me anë të De Brujnes dhe Zhesusit.

Kur u mendua se gjithçka do të bëhej më e lehtë, në skenë doli Benzema që shënoi me një gjysmëvolej për ta ngushtuar epërsinë në 2-1. Kështu u shkua në pushimin në mes të pjesëve, me të dytën që filloi me zjarr. Golit të Foden iu përgjigj menjëherë Vinisius pr 3:2.

Këtu nuk përfundoi gjithçka, me Silvan që e befasoi Kortuan me një supergol, përderisa nuk vonoi as goli tjetër nga mysafirët për ta çuar në 4-3 këtë dramë përmes penaltisë me Panenka nga Benzema.

Ndeshja përfundoi me këtë rezultat dhe la hapësirë për shumçka në javën e ardhshme në “Bernabeu”.

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...