Mediat turke: Mërgim Berisha ndahet nga bashkëshortja?


Mediat turke kanë së fundmi kanë raportuar se mund të ketë një krizë në martesën e futbollisti shqiptar të Fenerbahçes, Mërgim Berisha me Vesa Vllasaliun.

Sipas CNN Turk, futbollisti tashmë ka fshirë të gjitha foto me partneren e tij dhe nuk e ndjek më në Instagram.

Por, e njëjta gjë nuk ka ndodhur edhe nga ana e Vesës e cila e simbolizon lidhjen e saj me futbollistin edhe përmes një ‘emoji’ zemër në bio të llogarisë së Instagramit.

Foto: Mergim Berisha/ Instagram

Për ndarjen e futbollisti ish-reprezantuesit të Gjermanisë shkruan edhe media tjetër turk “Milliyet”, të cilët kanë vënë në dukje se ndarja mund të jetë vetëm nga ana e Berishës dhe dhe se bashkëshortja e tij ende nuk e ka pranuar.

Foto: Mergim Berisha/Instagram

Vesa në anën tjetër disa hera ka shprehur publikisht përkrahjen për partnerin e saj, madje ajo edhe është përleshur me fansat në rrjetet sociale për t’i dalur në krahë Berishës.

Foto: Mergim Berisha/Instagram

Ndryshe, Berisha këtë sezon ka luajtur në 33 ndeshje me ekipin turk dhe ka shënuar 8 gola dhe 3 asistime. /Telegrafi/

Foto: Mergim Berisha/Instagram

Foto: Vesa Vllasaliu/Instagram