Volejboll, Shkëndija humb betejën e parë në Strumicë

-


Volejbollistet e Strumicës 47 & 72 kaluan në epërsi, me 1-0 në fitore, në finalen e “Play off”-it në kampionatin e Maqedonisë, ku përballen me skuadrën e Shkendijës. Në palestrën sportive “Park”, Strumica pa humbur asnjë set dhe me 3-0 mundi rivalin nga Tetova. Skuadra tetovare rezistoi në pjesën më të madhe të ndeshjes, por jo e mjaftueshme për të rrezikuar fitoren e vendasve.

Shkëndija humbi setin e pare me 25-20 dhe paralajmëruan se do të luftojnë deri në fund. Strumica në vazhdim me 25-18 arriti në avantazh të dyfishtë, ndërsa Shkendija ishte më afër që të fitojë setin e tretë, por me disa gabime të vogla humbi setin me rezultat 25-21.

Sfida e radhës do të zhvillohet në Tetovë, gjatë ditës së premte, ndërsa fitues është skuadra e parë e cila e para arrin deri te 3 fitore. Kujtojmë se në 9 sezonet e fundit, Strumica është kampion i volejbolit vendor.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...