FFK shkarkon drejtorin sportiv, Eroll Salihun

-


Federata e Futbollit të Kosovës përmes një njoftimi në faqen zyrtare ka konfirmuar se është shkarkuar nga funksioni i drejtorit sportiv dhe këshilltarit të lartë ligjor, Eroll Salihu.

Në vendimin e plotë të lëshuar thuhet se Salihu fyu dhe shpifi për Federatën e Futbollit të Kosovës.

Po me ndalim të kryerjes së funksioneve, ai u dënua edhe me të holla prej 200 euro që do ta paguajë për 8 ditë. Pos tij, u dënuan edhe drejtorët sportivë të Drenicës dhe Dritës, Taulant Dajakaj dhe Valon Zymeri. /Lajmi.net

 

 

 

Lajmet e fundit

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...
- Advertisement -

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...

Jennifer Lopez thekson vijën e trupit dhe i vihet në dukje gjoksi në veshjen e ngushtë rrugëve të Los Angelesit – Telegrafi

Jennifer Lopez dukej tepër rinore teksa kishte veshur një kostum fitnesi teksa po shkonte në provat në Los...