Ministri Shaqiri: Qëllimi i kësaj Qeverie është rritja e pagave në arsim

-

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri, duke komentuar Ligjin e ri për Arsimin, i cili ka ngecur në procedurë parlamentare, tha se qëllimi i kësaj Qeverie me këtë ligj është rritja e pagave në arsim.

“Qëllimi i kësaj Qeverie, duke filluar nga viti 2019, 2020 dhe 2021 me paga më të larta në sektorin e arsimit, por i njëjti ligj pozitiv për mua ishte që të sigurohen paga më të larta për sektorin e arsimit. Dhe në disa situata kur kam pasur mundësi ky ligj është futur në procedurë parlamentare më parë kur nëse tani opozita është në pozicione të ndryshme nga pushteti lokal në atë qendror, në diskutimin e ligjit shihet si punësim partiak, mendoj se jemi tani në një drejtim tjetër për realizimin e atyre që opozita i quan “punësime partiake”, tha Shaqiri në emisionin Win-Win në Telma.

Lajmet e fundit

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...
- Advertisement -

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...