Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare

-

Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite do të ketë paraqitje lokale të shiut dhe bubullima të rralla. Do të fryejë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit erë e përforcuar veriore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 10 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 18 deri në 27 gradë Celsius.

Në Shkup, moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me erë mesatare deri në të përforcuar verore. Temperatura minimale do të bie deri në 10 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 22 gradë Celsius.

Në ditët në vijin periudha e motit do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe më freskët, në disa vende me shi të përkohshëm dhe bubullima të rralla. Temperatura do të bie për disa gradë Celsius.

Lajmet e fundit

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...

David Beckham rrëfen për herë të parë betejën e tij me shëndetin mendor

David Beckham i mbajti lotët teksa foli sinqerisht për jetën dhe karrierën e tij në një serial të...

KHF “Istogu” përball ekipi të fortë nga Sllovakia

KHF “Istogu” ka mësuar të martën kundërshtarin e raundit të tretë të Kupës Evropiane për hendbolliste. Shorti i tërhequr...
- Advertisement -

Turqia nuk ndalet, kryen sulme të tjera ndaj PKK-së në Irak

Bayraktar Kızılelma and the Akıncı UCAV conduct a formation flight, Tekirdağ, Türkiye, April 24, 2023. (Courtesy of Baykar)Forcat...

Trajneri i Çekisë: Është e vështirë, por në Shqipëri luajmë për gjithçka

Czech Republic coach Jaroslav Silhavy gestures during the UEFA Nations League soccer match between Portugal and the Czech...