Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare

Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite do të ketë paraqitje lokale të shiut dhe bubullima të rralla. Do të fryejë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit erë e përforcuar veriore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 10 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 18 deri në 27 gradë Celsius.

Në Shkup, moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me erë mesatare deri në të përforcuar verore. Temperatura minimale do të bie deri në 10 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 22 gradë Celsius.

Në ditët në vijin periudha e motit do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe më freskët, në disa vende me shi të përkohshëm dhe bubullima të rralla. Temperatura do të bie për disa gradë Celsius.