Rodrigo: Benzema ka stërvitur tërë javën për “Panenka”

-


Real Madrid ka humbur kundër Man. Sitit (3-4) në gjysmëfinalen e parë të Ligës së Kampionëve. Edhe këtë herë ka qenë vendimtar Karim Benzema, i cili ka shënuar dy nga tre golat për “Los Blancos”. Një nga këto gola ka ardhur me penallti. Një penallti e gjuajtur me stilin e famshëm “Panenka”.

Një gjest teknik që ka befasuar spektatorët, por jo shokët e skuadrës. Në fakt, Rodrigo ka zbuluar një prapaskenë interesante për kanalin spanjoll “Moviestar +”.

“E kemi parë të gjithë çfarë është në gjendje të bëjë Karim. Besoj se po stërvitej për ta gjuajtur penalltinë në atë mënyrë. Po, sepse gjatë javës e ka provuar shpesh panenka-n në stërvitje.

E kam parë ta bëjë shpesh dhe e ka parë edhe pjesa tjetër e ekipit. Mendoj se kur ka shkuar për ta gjuajtur penalltinë shumë prej nesh, edhe në stol, e dinin se do ta gjuante në atë mënyrë. Duhet shumë guxim dhe besim në vete. Dhe ai e ka bërë”, ka thënë Rodrigo pas ndeshjes.

Lajmet e fundit

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...
- Advertisement -

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...