Tre vite nga zgjedhja në krye të FR BDI, Rustemi: Të rinjtë janë lokomotiva e regjenerimit dhe bazamenti i zhvillimit të demokracisë

-

Tri vite në krye të Formut Rinor të Bashkimit Demokratik për Integrim, forumit më të madhë politik në Maqedoninë e Veriut që i mbron interesat dhe integritetin e të rinjëve.

Një shoqëri që shkëputet nga rinia e saj, ndërpret jetën e saj.

Një subjekt politik që rrjedhimisht flet për të ardhmen dhe nuk e ka të inkuadruar rininë, është i destinuar të pushojë në gjumin e përjetshëm, pa i’u gjetur asnjë gjurmë në histori.

Të rinjtë janë lokomotiva e regjenerimit dhe bazamenti i zhvillimit të demokracisë, emancipim, mirëqenies dhe shtet-bërjes.

Forumi Rinor i Bashkimit Demokratik për Integrim promovon parimet Evropiane dhe lufton për një kauzë të qartë në mbrojtjen e interesave të qytetarëve tonë, treguam guxim në luftën kundrejt profiterëve, krimit dhe korrupsionit atëherë kur të tjerët heshtën, për këtë arsye, si e tillë Rinia është vlerë e pakontestueshme e Bashkimit Demokratik për Integrim.

Vazhdojmë Bashkë!

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...