West Side Family sjellin një version të ri të këngës “Lule tbukra ka Tirona”

-


Grupi i njohur shqiptar, West Side Family, janë rikthyer me projekt të ri muzikor.

Ata vijnë me një përpunim të këngës së popullarizuar “Lule t’bukra ka Tirona”, të cilën e kanë shoqëruar me një videoklip.

Klipi përfshin një dasmë tradicionale e po ashtu edhe veshjet shqiptare duke përfshirë çdo detaj.

Foto: Screenshot/YouTube

Projekti siç edhe kanë treguar mbështetet mbi këngën origjinale me të njëjtin titull të shkruar nga Muharrem Gurra.

Teksti u bë nga Alban Kondi, kurse ky i fundit u përkujdes edhe për muzikën në bashkëpunim me Klodian Qafokun.

Foto: Screenshot/YouTube

Në këngë janë të përfshirë edhe disa artistë të tjerë si: Altin Gunga në klarinetë, Artur Yzeiri në llahutë dhe Eraldo Feto në violinë.

Kënga tashmë gjendet në YouTube, në kanalin e West Side Family dhe besohet që do të pritet mirë nga fansat e tyre. /Telegrafi/

Lajmet e fundit

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...
- Advertisement -

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...

Karlos Sainz: Po mësoj t’i besoj më shumë makinës

Ferrari driver Carlos Sainz of Spain celebrates after winning the British Formula One Grand Prix as Mercedes driver...