Ziadin Sela në një vijë me VMRO DPMNE dhe LEVICA

-

Ziadin Sela ne nje vije me VMRO DPMNE dhe Levica.
Kur krizat janë të shumta, kur kemi qeveri e cila nuk ka aftësi t’i menaxhoj dhe në vend që ti menaxhoj çdo ditē del një krizë tjetër shtesë, natyrisht gjëja e parë që duhet të ndodhë është që kjo qeveri të largohet dhe të krijohet një shumicë e re e cila pastaj vendin do ta dërgoj në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Vetëm në këtë formë do të nisë që kriza gradualisht të gjejë zgjidhje” deklaroi Sela të shtunen para fillimit të mbledhjes së Kuvendit Qendror të mbajtur në Shkup.

Zgjedhje të reja ka kërkuar edhe Lideri i VMRO-DPMNE Mickofski ai përmes një konference për media e ftoi kryeministrin Kovaçevski në takim të përbashkët për tê dakorduar për datën e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Dhe se do ishte vendimi më i mirë për gjendjen në të cilën ndodhet vendi.

Shefi i opozites maqedonase i dha afat Kovaçevskit deri më 10 maj për të realizuar takimin, në të kundërtēn paralajmëroj se do të pasojnë veprime serioze që nuk janë ndërmarë deri më tani.

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...