BDI – Kumanovë reagon ndaj Dimitrievskit: Do ta pengojme iniciativën për lapidarin e branitellave

-

Bashmimi Demokratik për Integrim – dega Kumanovë

Reagim ndaj Kryetarit të Komunes se Kumanovës

Ne si degë e BDI-së Kumanovë jemi kundër veprimeve të kryetarit të komunës Maksim Dimitrievski i cili në vazhdimësi jep deklarata nëpër media, e që ngjallin indinjatë te qytetaret Shqiptar të Komunes së Kumanovës.
Deklarata e fundit dhënë për media, ku thotë se do të ngrise iniciative për ngritjen e një lapidari për branitellat, ne si subjekt jo që nuk do ta përkrahim por fuqishëm do mundohemi që me mjete ligjore në këshillin komunal ta pengojme nje iniciative të tillë.
I bëjmë apel kryetarit të komunes që të i qaset punëve për të cilat ka marë votat e qytetareve dhe të përmiresoj infrastukturen e qytetit.

Lajmet e fundit

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...
- Advertisement -

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...