Distria Krasniqi, kalon në çerekfinale të Evropianit në Bullgari

-


Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka prekur çerekfinalen e Kampionatit Evropian, i cili aktualisht po zhvillohet në Sofje të Bullgarisë.

Xhudistja mundi bullgaren Gabriela Dimitrova me IPPON, duke kaluar në çerekfinalen të Evropianit, ku do të përballet me Amandine Bushard.

Ndërkohë edhe Flaka Loxha e nis furishëm Evropianin, duke mundur bullgaren Snezhana Gramatikova me IPPON. Loxha tregoi formë të mirë duke arritur fitoren e parë në këtë eveniment të madh të xhudos.

Në duelin e dytë, Loxha do të ndeshet me polaken Julia Kovallçuk.

Lajmet e fundit

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...
- Advertisement -

David Beckham rrëfen për herë të parë betejën e tij me shëndetin mendor

David Beckham i mbajti lotët teksa foli sinqerisht për jetën dhe karrierën e tij në një serial të...

KHF “Istogu” përball ekipi të fortë nga Sllovakia

KHF “Istogu” ka mësuar të martën kundërshtarin e raundit të tretë të Kupës Evropiane për hendbolliste. Shorti i tërhequr...