Fitorja e Kamberit, Grubi: Një tjetër lajm i bukur vjen nga Lugina e Preshevës

-

Zëvendëskryeministri i Qeverisë, Artan Grubi ka uruar deputetin shqiptarë, Shaip Kamberi i cili ka arritur të fitojë mandatin e dytë në Kuvendin e Serbisë.

Grubi ka thënë se zëri dhe guximi i dëshmuar i deputetit Kamberi do të vazhdojë të proklamojë vlerat demokratike të popullit shqiptar në Serbi.

“Një tjetër lajm i bukur vjen nga Lugina e Preshevës, ku bartësi i listës së “Koalicionit të Shqiptarëve” z. Shaip Kamberi ka fituar mandatin e dytë si deputet në Parlamentin e Serbisë. Jashtëzakonisht e rëndësishme që zëri dhe guximi i dëshmuar i tij do të vazhdojë të proklamojë vlerat demokratike të popullit shqiptar në Serbi dhe të jetë mburojë e të drejtave të tyre legjitime demokratike.  Përgëzimet e mia të sinqerta z. Shaip Kamberit dhe të gjithë shqiptarëve të Luginës për fitoren domethënëse të vazhdimësisë së përfaqësimit të tyre parlamentar”, ka shkruar Grubi në urimin e tij.

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...