LSDM: Është e rëndësishme për fëmijët që sot ka filluar mësimi

-

Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) sot ka dhënë qëndrimin e saj lidhur me rifillimin me punë të shkollave, njofton Telegrafi Maqedoni.

“Mësimi filloi sot kur SASHK tregoi vendimin për ndalim të grevës. Greva e përfunduar jep mundësi për dialog dhe vazhdim të bisedimeve. Vetëm nëpërmjet dialogut mund të gjindet zgjidhje. Në asnjë moment nuk duhet të harrohet se pjesmarrësit në arsim duhet të sigurojnë proces arsimor për fëmijët” thonë nga LSDM.

Nga LSDM gjithashtu thonë se shteti do t’i mbrojë interesat e nxënësve por edhe të punësuarve në arsim.

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...