Ragnik: Trajner i Austrisë? Jo, jam i lumtur te Junajtedi


Trajneri aktual i “Djajve të Kuq”, Ralf Rangnik, nuk do të jetë trajneri i ri i kombëtares së Austrisë.

Ai për mediat britanike ka theskuar se është i lumtur në “Old Trafford” dhe se do të vazhdojë së qëndruari aty, por me një post tjetër.

“Austria? Jam më i lumtur t’i ndihmoj Mançester Junajtedit. Unë mund ta konfirmoj se do të qëndroj këtu në rolin e këshilltarit”, theksoi ai.

Rangnik ka mandat të përkohshëm te “Djajtë e Kuqë” dhe me të përfunduar sezoni, do ia lirojë karrigen e trajnerit pasardhësit të tij Erik Ten Hag.