Ragnik: Trajner i Austrisë? Jo, jam i lumtur te Junajtedi

-


Trajneri aktual i “Djajve të Kuq”, Ralf Rangnik, nuk do të jetë trajneri i ri i kombëtares së Austrisë.

Ai për mediat britanike ka theskuar se është i lumtur në “Old Trafford” dhe se do të vazhdojë së qëndruari aty, por me një post tjetër.

“Austria? Jam më i lumtur t’i ndihmoj Mançester Junajtedit. Unë mund ta konfirmoj se do të qëndroj këtu në rolin e këshilltarit”, theksoi ai.

Rangnik ka mandat të përkohshëm te “Djajtë e Kuqë” dhe me të përfunduar sezoni, do ia lirojë karrigen e trajnerit pasardhësit të tij Erik Ten Hag.

Lajmet e fundit

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...
- Advertisement -

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...