Shorti, Maqedonia në grupin e vështirë në EURO 2022

-


Përfaqësuesja e Maqedonisë në hendboll, mësoi kundërshtarët për Kampionatin Evropian, i cili nga 4 e deri më 20 nëntor, do të zhvillohet në Maqedoni, Slloveni dhe Malin e Zi.

Pas hedhjes së shortit në Lubjanë, Maqedonia u ndal në Grupin C, së bashku me kombëtaret e Rumanisë, Holandës dhe Francës. Është një grup i vështirë, pasi që të tre kombëtaret janë ish kampion të Evropës dhe botës.

Në fazën e dytë, do të vazhdojnë vetëm 3 kombëtaret e para në grupe. Ndërkohë garat e raundit të dytë do të zhvillohen në Lubjanë dhe Shkup, ndërsa gjysmëfinalet dhe finalja do të zhvillohen në kryeqendrën e Sllovenisë.

Kujtojmë se për Maqedoninë, kjo është pjesëmarrja e parë pas EURO 2012, në të cilën hendbollistet e Maqedonisë u ndalën në vendin e fundit, ose të 16-të.

Lajmet e fundit

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...
- Advertisement -

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...