Skandaloze/ Arben Taravari ofendon rëndë Dritan Abazoviqin

-

Sekretari gjeneral i ASH dhe njëherit kryetar i komunës së Gostivarit, duke dashur të meret me politika të mëdhaja dhe duke mos u marrë me problemet dhe hallet e qytetarëve, ai gjithnjë mundohet që të bëj gafa të mëdha të cilat me raste lidhen edhe me përfaqësues të lartë edhe të vendeve fqinje.

Kështu, sot Taravari është marrë pikërisht me kryeministrin shqiptar të Malit të Zi, Dritan Abazoviq të cilin edhe e ka ofenduar rëndë me postimin e tij në rrjetet sociale.

Postimi i tij i fundit lidhet pikërisht me kryeministrin Abazoviq të cilin e ka quajtur vezir të madh derisa në anën tjetër punët nuk i ka mirë sepse shqiptarët atje ndihen të varfër dhe të përçarë njëkohësisht, duke aluduar në qeverinë e re në Podgoricë.
Ja postimi i Taravarit:
Perandoria osmane ka qenë Turqi edhe kur Veziri i madh ka qenë shqiptar, kurse shqiptarët përherë të varfër, të ndarë dhe të përçarë.

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...