Braziliani Kasemiro, gati të luajë kundër Man. Sitit

-


Mesfushori brazilian Kasemiro do të kthehet këtë mesjavë në ndeshjen që ekipi i tij e luan ndaj Mançester Sitit, në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve.

Mesfushori brazilian mungoi në ndeshjen e parë që Real Madridi e humbi në stadiumin “Itihad” me rezultat 4-3. Ndeshja kthyese në mes Realit dhe Sitit do të luhet të mërkurën në orën 21:00, me mesfushorin që pritet të jetë në 11-shen startuese.

Braziliani 30-vjeçar pësoi një lëndimi muskular paraprakisht që e la jashtë në për ndeshjen e parë ndaj “Qytetarëve”.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...