Meguajer, futbolliti më i tallur në rrjetet sociale

-


Mbrojtësi i Mançester Junajtedit, Harri Meguajer, po kalon kohë të vështira pas shkakrkimit të Ole Gunar Solskjaerit nga posti i trajnerit të “Djajve të Kuq”.

I nënshkruar për 80 milionë paund nga Lester Siti për të udhëhequr linjën mbrojtëse të United, lojtari anglez është bërë shënjestër e abuzimeve dhe talljeve. Shumë kritika janë të çuditshme, po Megajer ka bërë gabime dhe i mungon shpejtësia në terren, por ai po luan në një ekip që mezi funksionon, me një linjë të lartë mbrojtëse dhe pa mesfushor mbajtës.

Mirëpo në një nga tendencat më shqetësuese, Meguajer e ka parë jetën e tij në shtëpi të shënjestruar nga anëtarët e publikut dhe shtëpia e tij duhej të kontrollohej dhe pastrohet nga policia dhe ekspertët e eksplozivëve, pasi një kërcënim për bombë iu bë shtëpisë së tij.

Ajo që është paksa më e çuditshme është fakti se mbrojtësi i Junajtedit, ka qenë gjithashtu në shënjestër të tifozëve të Anglisë. Në një ndeshje të fundit të Anglisë, një turmë e Uemblit e përshëndeti Meguajerin, gjë që zemëroi trajnerin e Anglisë, Garet Sauthgejt. /Albeu/

The post Meguajer, futbolliti më i tallur në rrjetet sociale appeared first on Alsat.

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...