Liverpulli është shumë afër marrëveshjes rekord

-


Liverpulli është në bisedime për të siguruar një sponsorizim prej 95 milionë euro në sezon. Një pako që do të bëhej më fitimprurësja në botën e futbollit. Marrëveshja e klubit anglez me “Standard Chartered” përfundon në fundin e sezonit 2022/23 dhe tani kanë filluar negociatat për rinovimin e saj.

Marrëveshja aktuale ka një vlerë prej 40 milionë sterlinash (rreth 47 milionë euro) në sezon, por edhe pse klubi dhe banka britanike e konsiderojnë marrëveshjen një sukses të madh, duket se “Standard Chartered” do të duhet ta dyfishojë ofertën në mënyrë që bashkëpunimi të vazhdojë.

Liverpulli ka fanellën më të shitur në botën e futbollit, sipas ekspertëve të marketingut, me drejtuesit e klubit që presin që shitjet të jenë mbi 2 milion për herë të parë në këtë sezon.

Gjërat po shkojnë shumë mirë për “Të Kuqtë” edhe në fushën e lojës. Skuadra e Jurgen Klop, në fakt, është në garë për t’i fituar të katër trofetë e sezonit. Një arritje që nuk është realizuar kurrë më parë në histori.

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...