Peticioni jep rezultat: Amber Heard do të luajë më pak se 10 minuta në “Aquaman 2”

-


Amber Heard do të luajë më pak se 10 minuta në filmin “Aquaman 2”. Ky vendim u mor nga producentët pas një peticioni për ta përjashtuar atë nga ekipi i aktorëve.

Peticioni tashmë është nënshkruar nga më shumë se dy milionë njerëz. Kujtojmë, ajo luajti Princeshën Mera në pjesën e parë.

Jeanne Larson, e cila nisi peticionin, kishte thënë se Amber ishte një abuzuese dhe se anulimi i paraqitjes së saj në “Aquaman 2” do të parandalonte “lavdërimin e abuzimit të saj”.

Aktorja është paditur për shpifje nga ish-bashkëshorti i saj, Johnny Depp dhe në anën e tij janë një numër i madh njerëzish.

Hamshori hollivudian ka thënë në gjykatë këtë javë se ishte i tronditur kur pjesëmarrja e tij në xhirimet e vazhdimit të pestë të “Pirates of the Caribbean” u anulua pasi Heard deklaroi në një artikull për The Washington Post se ajo ishte viktimë e abuzimit, edhe pse nuk e përmendi drejtpërdrejt emrin e tij.

“Depp ka rrëfyer se ajo e kishte goditur dy herë në kokë dhe e qëlloi me një shishe vodka, me ç’rast ai humbi pjesën e sipërme të gishtit. Ai do t’i ketë ato plagë përgjithmonë. Gjithashtu, Heard u arrestua në vitin 2009 për abuzim me ish-partneren e saj, Tasya Van Ree”, ka deklaruar Larson.

(Foto: Screenshot/Deadline)

Ajo ka shtuar se edhe meshkujt mund të jenë viktima të abuzimit në familje. Sipas saj, ky problem duhet marrë seriozisht dhe se duhen marrë masa që abuzuesit të mos vazhdojnë të jenë pjesë e skenës dhe ekranit. /Telegrafi/

Lajmet e fundit

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...
- Advertisement -

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...