Atentokounmpo: Familja ime më konsideron si njeri të çuditshëm

-


Basketbollisti grek Xhianis Antetokounmpo, që luan në NBA me skuadrën e Miluoki Baks, në një konferencën për shtyp të zhvilluar sot, ka folur për sezonin dhe përballjet që po zhvillon ndaj Boston Seltikut në gjysmëfinalet e “Play off”-it në Konferencën e Lindjes.

“Jemi në fazën ‘play off’ dhe duhet të jemi të përgatitur mendërisht e fizikisht për garën e radhës, ndaj një rivali të fortë si Boston. Gjithnjë duhet të zbresim në fushë për të dhënë më të mirën, pasi asgjë nuk është e mbyllur”, tha Xhianis.

 

Kujtomë se kampionët aktual, udhëheqin 1-0 serinë e takimeve ndaj Boston Selltikut. Ndërkohë duke folur për veten, ylli grek, MVP dy vite më parë i sezonit të rregullt dhe vjet i finaleve play off.

 

“Ndoshta jam njeri i çuditshëm, por në ndeshjet ku forca fizike është e rëndësishme unë paraqitem mjaft mirë. Madje edhe familja ime mendon se unë jam një njeri i çuditshëm në këtë drejtim,” tha në fund Atentokounpo.

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...