Atentokounmpo: Familja ime më konsideron si njeri të çuditshëm


Basketbollisti grek Xhianis Antetokounmpo, që luan në NBA me skuadrën e Miluoki Baks, në një konferencën për shtyp të zhvilluar sot, ka folur për sezonin dhe përballjet që po zhvillon ndaj Boston Seltikut në gjysmëfinalet e “Play off”-it në Konferencën e Lindjes.

“Jemi në fazën ‘play off’ dhe duhet të jemi të përgatitur mendërisht e fizikisht për garën e radhës, ndaj një rivali të fortë si Boston. Gjithnjë duhet të zbresim në fushë për të dhënë më të mirën, pasi asgjë nuk është e mbyllur”, tha Xhianis.

 

Kujtomë se kampionët aktual, udhëheqin 1-0 serinë e takimeve ndaj Boston Selltikut. Ndërkohë duke folur për veten, ylli grek, MVP dy vite më parë i sezonit të rregullt dhe vjet i finaleve play off.

 

“Ndoshta jam njeri i çuditshëm, por në ndeshjet ku forca fizike është e rëndësishme unë paraqitem mjaft mirë. Madje edhe familja ime mendon se unë jam një njeri i çuditshëm në këtë drejtim,” tha në fund Atentokounpo.