Jyrgen Klop: Duam të luajmë në finale

-


Skuadra e Liverpullit përballet me Viljarrealin në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve. “Të kuqtë” vijnë me një avantazh 2-0 të siguruar në ndeshjen e pare.

“Ne e dimë që luajtëm vetëm pjesën e parë. Duhet të injorojmë avantazhin nga ndeshja e parë. Të mendojmë se kjo është një ndeshje dhe se duhet të fitojmë. E dimë se do të bëjnë më të mirën, andaj e dimë se do të jetë e vështirë. Gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve duhet të jenë të vështira”, tha trajneri i Liverpulit, Jurgen Klop.

Skuadra angleze do të zhvillojë gjysmëfinalen e tretë në pesë sezonet e fundit.

“Asnjëherë nuk e dini nëse do të arrini përsëri në gjysmëfinale apo nëse do të kemi një mundësi tjetër për të shkuar në finale. Ju kurrë nuk e dini. Po luajmë kundër një skuadre të fortë dhe nuk duhet ta mendojmë si një kafshim të lehtë. Në disa momente keni nevojë për fat, ndaj më mirë jini të kujdesshëm dhe të gatshëm, dhe ne do të jemi gati. Ne duam të luajmë një finale. Nëse Viljarreali arrin të na eliminojë, atëherë unë do t’i përgëzoj ata,” tha në fund Klop.

Lajmet e fundit

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...
- Advertisement -

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...

David Beckham rrëfen për herë të parë betejën e tij me shëndetin mendor

David Beckham i mbajti lotët teksa foli sinqerisht për jetën dhe karrierën e tij në një serial të...