Osmani: S’ka asgjë kontestuese për përmendoren në Sllupçan

-

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani tha se përurimi i përmendores për nder të dëshmorëve të UÇK-së në Sllupçan nuk paraqet kontest. Osmani deklaroi se për ndërtimin e së njëjtës janë respektuar të gjitha procedurat ligjore.

“Nuk mendoj se ajo dje ka qenë aktivitet partiak, ishte aktivitet i komunës së Likovës, që sipas informacioneve të mia i ka respektuar të gjitha procedurat formale për ndërtimin e përmendores në komunë. Me vendim të Këshillit dhe të gjitha vendimet e mëtejshme për ndërtim të memorandumit në suaza të pushtetit lokal, ne kemi qenë të ftuar nga kryetari i komunës dhe nuk shoh asgjë kontestuese në këtë pjesë”, deklaroi mes tjerash Osmani.

Lajmet e fundit

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...
- Advertisement -

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...

Karlos Sainz: Po mësoj t’i besoj më shumë makinës

Ferrari driver Carlos Sainz of Spain celebrates after winning the British Formula One Grand Prix as Mercedes driver...