Njihuni me Alba514, talenti i ri shqiptar internacional

Eshtë mjaft i talentuar dhe plot stil e vetēm 22 vjeç por me një super të ardhme në muzikë. Po flasim për artistin e ri Edon Miranaj që në muzikë quhet Alba514 e që kur ishte i vogël kishte plot pasion muzikën e konkretisht repin e ka një vit që ai në mënyrë profesionale po e praktikon këtë zhanër. Djaloshi që me origjinë është nga Peja por jeton në München të Gjermanisë ka edhe label e tij me emrin MMV Records por bashkëpunon edhe me grupin tjetër label VDsounds. Alba514 të gjitha këngët i shkruan vetë ndërsa shumë shpejt pritet të sjellë projektin e ri muzikor me videoklio mjaft intersant punuar nga “Artine Films” e po bëhet gati të vijë më pas me një album me 10 këngë. Kujtojmë që kënga e parë e tij me titull ” Du Siehst” arriti të vlerësohet me statusin gold si kënga më e dëgjuar më shumë se 200 mijë herë ku Alba514 kishte bashkëpunuar me 86Films. Muzika e talentit shqiptar dëgjohet jo vetëm në trevat shqiptare por edhe atë internacionale e ky është synimi i artistit Alba514. Ne mësojmë se i dëgjon dhe i ndjek dhe i don krejt artistët shqiptarë pa dallim e do vijë më vonë me një apo dy bashkëpunime me dikën që është mjaft i njohur por se me kë do të mbetet suprizë.