Osmani e quan energji destruktive paralajmërimin e VMRO-së për bllokim të Kuvendit

-

-Bllokimi i Kuvendit në kushte të krizës është energji destruktive, deklaroi sot ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani në lidhje me bllokimin aktiv të paralajmëruar të Kuvendit nga partia opozitare VMRO-DPMNE.

Sipas Osmanit, kjo është përmendore e përçarjes, gjegjësisht tregon se tani në rrjetet sociale më shumë flitet për Kullën përkujtimore të UÇK-së dhe e që transmetohet në kontest negativ, sesa për tentimet për bllokimin e shtetit qëllimi i së cilës në fund është të vuajnë qytetarët e të gjitha bashkësive etnike.

“Qeveria është unike dhe absolutisht e qartë në përcaktimet e saja dhe asgjë nuk do ta hezitojë në realizimi e qëllimeve… Opinioni me të drejtë është i frustruar për shkak të zhvillimit ekonomik që ndërlidhet me faktorë të jashtëm, si dhe nga pandemia dhe nga ngadalësimi i zhvillimit ekonomik, por puna e Qeverisë është të udhëheq punët, dhe jo të veprojë sipas disponimit të qytetarëve. Qytetarët janë të frustruar, por ata shohin në mënyrë më strategjike nga shumë politikanë”, thotë Osmani për “Utrinski Brifing”.

Lajmet e fundit

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...
- Advertisement -

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...

Jennifer Lopez thekson vijën e trupit dhe i vihet në dukje gjoksi në veshjen e ngushtë rrugëve të Los Angelesit – Telegrafi

Jennifer Lopez dukej tepër rinore teksa kishte veshur një kostum fitnesi teksa po shkonte në provat në Los...