Qytetarët të dëshpruar ndaj bllokadave të VMRO DPMNE dhe Lëvizjes Besa, protestojnë ashpër në rrjetet sociale (Foto)

-

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot ka deklaruar se bllokada e Kuvendit nga opozita nuk do të zgjasë disa ditë por ndoshta edhe javë e muaj, gjegjësisht derisa Qeveria të ulet të bisedojë me ta dhe të pajtohet për zgjedhje të parakohshme parlamentare.

Idenë për bllokadë Mickoski do ta prezantojë sonte në seancën e Komitetit Ekzekutiv, i cili do të vendosë nëse partia do të ndërmarrë një hap të tillë në Kuvend apo jo. Megjithatë, thotë kreu i partisë, nuk do të ndalen me kaq.

Me këtë Mickoski ripohon se po vepron me urdhër të shefit të tij në Budapest, Nikolla Gruevskit.

Bllokada e Kuvendit të paralajmëruar nga VMRO-DPMNE do të përfshijë edhe partinë Besa të drejtuar nga Bilal Kasami.

Qytetarët janë dukshëm të revoltuar nga bllokadat e VMRO-DPMNE-së dhe komentojnë publikisht në rrjetet sociale.

“Tjetër dëshmi se VMRO-DPMNE po punon kundër shtetit dhe kundër qytetarëve”, “VMRO-DPMNE vetëm dëm mund t’i bëjë popullit”, “Micko përgatitu përmbytje dhe nokaut politik!”, janë disa nga komentet, dhe shumica prej tyre pyesin nëse VMRO-DPMNE di diçka tjetër përveç bllokimit.
21

 

Lajmet e fundit

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...
- Advertisement -

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...

Jennifer Lopez thekson vijën e trupit dhe i vihet në dukje gjoksi në veshjen e ngushtë rrugëve të Los Angelesit – Telegrafi

Jennifer Lopez dukej tepër rinore teksa kishte veshur një kostum fitnesi teksa po shkonte në provat në Los...