Ylli 16-vjeçar i “Toddlers and Tiaras”, Kailia Posey bën vetëvrasje


Ylli i “Toddlers and Tiaras”, Kailia Posey u vetëvra në mënyrë tragjike në moshën vetëm 16-vjeçare, thotë familja e saj në një deklaratë tronditëse.

“Edhe pse ajo ishte një adoleshente e realizuar me një të ardhme të ndritur përpara saj, për fat të keq në një moment të vrullshëm, ajo mori vendimin e nxituar për t’i dhënë fund jetës së saj në tokë”, thuhet në deklaratë sipas TMZ.

“Ajo fitoi kurora dhe trofe të panumërt pasi konkurroi në garën e konkursit gjatë gjithë jetës së saj … Talenti i saj shumë i vlerësuar si një konkursioniste kishte tashmë çoi në oferta pune për turne profesionale dhe ajo ishte përzgjedhur së fundmi për të qenë një nxitëse e tifozëve në shkollën e saj të mesme vjeshtën e ardhshme”, ka thënë familja për lajmin tragjik.

Foto: Kailia Posey/Facebook

Jo vetëm kaq, familja e Kailias thotë se ajo kishte një dashuri për aviacionin dhe kishte plane të vazhdonte të punonte në industrinë e argëtimit, ndërkohë që ndiqte qëllimin e saj për patentën e pilotit komercial.

Foto: Getty

16-vjeçarja që së pari gjeti famë në shfaqjen popullore TLC – madje duke u bërë një GIF e njohur si ‘Grinning Girl’ – vdiq të hënën në Washington.

Ajo filloi në “Toddlers and Tiaras”, sfaqja TLC u zhvillua për shtatë sezone dhe përfundoi në vitin 2013.

Foto: TMZ

Kailia vazhdoi të merrte pjesë në konkurset pas kohës së saj në shfaqje dhe së fundmi kishte konkurruar në konkursin “Miss Washington Teen USA” në shkurt.

Foto: Twitter

“Unë do të konkurroj në Miss Washington për adoleshencë në SHBA në shkurt dhe jam shumë e emocionuar!”, kishte shkruar ajo në Instagram.

Familja e saj ka krijuar një fond , në Fondacionin e Komunitetit Whatcom në emrin e saj, me qëllim që të sigurojë burime për të ndihmuar studentët në krizë. /Telegrafi/