LSDM: Mickoski vepron me urdhër të Gruevskit

-

LSDM thotë se lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në kohën kur vendi dhe i gjithë kontinenti po përballet me krizë ekonomike dhe energjetike, në vend që të ofrojë konstruktivitet, paralajmëron bllokada të reja të intensifikuara.

“Është e qartë se Mickoski është duke vepruar me urdhër të shefit të tij në Budapest, Nikolla Gruevski, pasi është e qartë se kjo sjellje e intensifikuar destruktive vjen vetëm dhjetë ditë pas shpalljes së Listës së Zezë të SHBA-së ku ishte Gruevski.

Seanca e Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së e paraparë për sonte është vetëm një farsë.

Vendimi tashmë është marrë, është urdhëruar nga Gruevski dhe Mickoski dhe bashkëpunëtorët e tij vetëm do ta zbatojnë”, thonë nga LSDM.

Mickoski, iniciativa e të cilit për bllokadë pritet të miratohet zyrtarisht nga Komiteti Ekzekutiv i partisë, arsyetohet se një veprim i tillë është nxitur nga sjellja e qeverisë së LSDM-së.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...