Ahmeti kujton Luan Haradinajn: Është flamurtari i epopesë së lavdishme të UÇK-së

-

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti sot ka kujtuar heroin e kombit Luan Haradinaj duke e përshkruar figurën e tij si të lavdishme. Kishte vetëm 20 vjet kur iu bashkua rezistencës së armatosur në zonën e Dukagjinit dhe i edukuar bashkë me vëllezërit e tij të dojë atdheun më shumë se jetën, ka shkruar Ahmeti:

Postimi:

Kur jehoi fuqishëm kushtrimi për lirinë e Kosovës, fati deshti që rrugët e veprimit kombëtar të më bashkohen me një djalosh trim, bashkëluftëtarin dhe heroin e kombit Luan Haradinaj, çiltërsinë, atdhedashurinë dhe zgjuarsinë e të cilit e mbaj gjithmonë në mendje e zemër si përkujtimi më i mirë i madhështisë së amanetit për çlirimin dhe pavarësinë e Kosovës.

Kishte vetëm 20 vjet kur iu bashkua rezistencës së armatosur në zonën e Dukagjinit dhe i edukuar bashkë me vëllezërit e tij të dojë atdheun më shumë se jetën, do të bëhet flamurtari i epopesë së lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

24 pranverat e jetës së tij ia fali pranverës së përjetshme të Kosovës së tij!
Lavdi e përjetshme Luan Haradinajt dhe të gjithë të rënëve të lirisë!

https://www.facebook.com/photo/?fbid=537520824408711&set=a.465898708237590

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...