Bllokimi i Kuvendit nga VMRO, Ahmeti: Nuk na lë të ecim para

-

Kreu u BDI-së Ali Ahmeti rreth paralajmërimit të opozitares VMRO-DPMNE për bllokadën e Kuvendit tha se bojkoti dhe bllokadat nuk janë kategori të demokracisë dhe ato nuk do të na shpien përpara.

Bllokadat, bojkotet nuk janë kategori të përparimit të demokracisë demokracia avancohet ne debate me kompromise dhe mendoj që ne jemi shtet që kemi avancuar këto vlera nuk mendoj që bojkoti dhe bllokadat do të na shërbejnë për të ecur përpara deklaroi Ahmeti.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...