Kovaçevski: Xhaferi bëri mirë që vizitoi Ukrainën dhe presidentin Zelensky

-

Kryeministri Dimitar Kovaçevski në Click Plus në TV21 tha se kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi bëri mirë që vizitoi Ukrainën dhe presidentin Vlodimir Zelensky. Kovaçevski tha se kjo tregon mbështetjen tonë si shtet ndaj botës demokratike.

“Është mirë që kryetari i Kuvendit ishte në Ukrainë për të treguar mbështetjen tonë për botën demokratike, sepse atje bëhet fjalë për luftë të një regjimi autokratik kundër një shteti demokratik, një shkelje e integritetit territorial dhe sovranitetit të një shteti të pavarur. Është mirë që kryetari i Kuvendit u pa me…kuptohet në suaza të vizitës ndërkombëtare me presidentin e Ukrainës”, tha mes tjerash Kovaçevski.

Lajmet e fundit

Rreth 100 nxënës të helmuar në veri të Afganistanit

Foto: RFE/RLGati 100 nxënës, kryesisht vajza, janë helmuar në provincën veriore Sar-e-Pul në Afganistan, ka thënë një zyrtar...

Benzema arrin marrëveshje me Al-Ittihadin

Karim Benzema mund të konsiderohet futbollist i Al-Ittihadit në Arabinë Saudite. Fabrizio Romano ka njoftuar se Benzema pothuajse ka...

Mike Pence kandidon për zgjedhjet presidenciale 2024 në SHBA

Scott Olson/Getty ImagesIsh-zëvendëspresidenti Mike Pence dorëzoi të hënën dokumentet për kandidaturën e tij për zgjedhjet presidenciale në vitin 2024,...

Zlatan Ibrahimoviq përshëndetet me futbollin

Zlatan Ibrahimoviq i ka dhënë lamtumirën futbollit të luajtur në një mbrëmje speciale që klubi i Milanit i kishte...
- Advertisement -

Me Mickoskin ose pa të, Maqedonia do të vazhdojë drejt BE-së

Kundërshtarët më të mëdhenj të anëtarësimit të Maqedonisë në BE për momentin janë Rumen Radev, ose “agjenti i Putinit”...

Grubi: BDI 21 vite zë i popullit, në dekadën e tretë realizojmë ëndrrën tonë për integrimin në BE

Bashkimi Demokratik për Integrim sot ka festuar 21 vjetorin e themelimit, ndaj për këtë rast zëvendëskryeministri i parë, Artan...