Momente tensioni në gjyq, sigurimi ndërhyn për të shmangur përballjen e Johnny Deppit me Amber Heard


Amber Heard u duk se u zmbraps ndërsa u përball ballë për ballë me aktorin Johnny Depp në një qëndrim të tensionuar pas dëshmisë së saj të tmerrshme dje.

Aktorja, 36 vjeçe, po dilte nga tribuna pasi i tregoi Gjykatës së Virxhinias se si ish-burri i saj e kishte sulmuar seksualisht me një shishe pije alkoolike dhe e kishte kërcënuar se do ta vriste në mars të vitit 2015 në Australi.

Në të njëjtën kohë, Depp, i cili është pjesërisht me shikim, u ngrit në këmbë dhe u zhvendos drejt yllit të filmit “Aquaman”, shkruan DailyMail.

Heard dukej se dridhej fizikisht dhe dukej e tmerruar, duke bërë një hap prapa, ndërsa zyrtarët e gjykatës u kthyen menjëherë drejt Deppit dhe ngritën duart lart, duke e paralajmëruar atë të qëndronte larg.

Aktori i “Pirates of the Caribbean” më pas u largua dhe buzëqeshi.

Heard u çua në anën e dhomës nga zyrtarët e gjykatës përpara se Depp të kalonte nga dera e pasme për të pirë një cigare gjatë pushimit 15-minutësh.

Ish-çifti e kanë shmangur kryesisht kontaktin me sy gjatë gjithë gjyqit.

Gjatë dëshmisë së Heardit, Depp është parë i përkulur mbi një bllok shënimesh ku ai shkruante shënime dhe bënte shkarravina.

Para takimit të tensionuar, aktorja dëshmoi se Depp e kishte sulmuar seksualisht dhe e kishte kërcënuar se do ta vriste në atë që ekipi i tij mbrojtës e quajti ‘performanca e jetës së saj’.

Sulmi i supozuar sipas Amber ndodhi në mars të vitit 2015 në Australi në shtëpinë e tyre me qira ku ai jetonte gjatë xhirimeve të “Pirates of the Caribbean 5”.

Ky është i njëjti incident që la gishtin e prerë të Johnny Deppit. Ai pretendoi se Heard hodhi një shishe pije alkoolike që e preu atë. Heard dëshmoi se ajo nuk ishte dëshmitare e prerjes së gishtit të Deppit. /Telegrafi/