Nga Çellsi do të largohen 11 lojtarë këtë verë?!


Çellsi do të përballet me një sërë largimesh të lojtarëve kyç gjatë kësaj vere. Sipas “ESPN”, janë bërë të ditur edhe emrat e 11 lojtarëve, të cilët do të largohen nga “Stemford Brixh”.

Ndër emrat e rëndësishëm janë: Romelu Lukaku, Timo Verner e Antonio Rudiger, që nuk janë të kënaqur me situatën e krijuar në klub së fundi.

Pos tyre, valixhet gati i kanë edhe futbollistë të tjerë, si: Loftus-Çik, Kristensen, Kepa, Azpilikueta, Alonso, Barkli, Pulishiç dhe Hudson-Odoi.