Paraburgimi i Muhamed Zeqirit, Kovaçevski: Para ligjit të gjithë janë të njëjtë

-

Kryeministri Dimitar Kovaçevski në Click Plus në TV21 komentoi paraburgimin ndaj ish sekretarit të Qeverisë Muhamet Zeqiri. Kovaçevski thotë se para ligjit të gjithë janë të njëjtë, pa marrë parasysh se çfarë funksioni kanë.

“Unë si kryetar i Qeverisë, sigurisht që nuk do të toleroj asnjë sjellje të paligjshme, por duhet të kemi parasysh edhe prezumimin e pafajësisë, që do të thotë se gjyqësori dhe prokurorët, të cilët janë të pavarur me ligj, duhet të jenë të pavarur dhe në përputhje me të gjitha ligjet në vendi, të bëjë punën e tyre dhe vendimet që do t’i marrin të bazohen në ligjet dhe procedurat që vlejnë në vend”, tha Kovaçevski.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...