Rabotniçki, kampion në volejbollin e femrave

-


Volejbollistet e Rabotniçkit, për herë të dytë në historikun e klubit, arritën deri te titulli kampion, duke mundur skuadrën e Janta Volej me 3-2 në fitore, pasi që triumfuan në përballjen e pestë, në Shkup, me rezultat 3-0 në sete.

Në dy setet e para, Rabotniçki dominoi sfidën në përgjithësi, duke u mbyllur me rezultat 25-17 dhe 25-14, ndërsa në setin e tretë, Janta Volej rrezistoi fortë, por në fund duhej të pajtohej me humbjen, pran rezultatin 25-21.

Kujtojmë se Janta Volej kishte epërsi 2-0 në serinë finale të kampionatit vendor, mirëpo Rabotniçki regjistroi 3 fitore radhazi dhe arkëtoi titullin kampion.

Te Rabotniçki u dallua Tamara Stojanova me 8 pikë, ndërsa të Janta Volej më e mira ishte Marojeviq me 9 pikë.

(FOTO: Gol.mk)

 

 

 

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...